Музей «Пирогово»

Музей «Пирогово»

Про нас

  • +38 (044) 526 24 16
  • Київ, с. Пирогово
UKR_(Muzey_pirogovo_01) UKR_(Muzey_pirogovo_02) UKR_(Muzey_pirogovo_03) UKR_(Muzey_pirogovo_04) UKR_(Muzey_pirogovo_05) UKR_(Muzey_pirogovo_06) UKR_(Muzey_pirogovo_07) UKR_(Muzey_pirogovo_08) UKR_(Muzey_pirogovo_09) UKR_(Muzey_pirogovo_10)

Музей національної архітектури й побуту Пирогово — країна в мініатюрі!

 
Оpen Аіr-експозиція етнографічних районів — «Середнє Придніпров’я», «Полтавщина і Слобожанщина», «Полісся», «Поділля», «Південь», «Карпати» та колоритні експозиції «Вітряки», «Ярмаркове поле» і «Сучасне село» — так можна охарактеризувати один з найвідоміших культурних об’єктів України, заснований ще в 1969 році. Проте своїх перших відвідувачів прийняв не відразу — аж через сім років — в 1976-му.
 
Якщо зі словом «музей» асоціюється статичність, то про Пирогово такого не скажеш. Це місце живе своїм життям, така собі невеличка держава в державі або ж інакше — колекція архітектурних споруд і предметів побуту різних історичних періодів. За сорокалітнє існування на чималій території зібрано понад дві сотні об’єктів. Більшість будівель на території музею — справжні, тобто  побудовані представниками тієї епохи, яку відображають. Хати з усіх регіонів України розбирали на частини, маркували, перевозили в Пирогово і  відтворювали в оригінальному вигляді. Найдавніший експонат — хата 1587 з піччю, найстаріший пам’ятник народного будівельного мистецтва. Також серед незвичайних експонатів — хата родичів Тараса Шевченка. Однак існують і відновлені по описах житла інші будови.
 
Музей Пирогово розкинувся на 150 га площі, тому піша прогулянка може затягнутися на весь день. Щоб максимально відчути колоритність місця та побути в ролі мешканця того часу, Вам запропонують проїхатися на бричці, запряженій кіньми. На території Пирогово Ви зможете не лише побачити унікальні експонати, а й покуштувати те, «чим хата багата»! Вареники, борш, кулеша та різноманіття інших національних страв не залишить Вас байдужими, адже п’янкі аромати української кухні та ще й на свіжому повітрі магнітом притягуватимуть до столу. У святкові дні проходять театралізовані подання під українську народну музику з масовими гуляннями, де Ви зможете не тільки повеселитися, а й відчути себе учасником дійства, ніби помандрувавши у часі та просторі.
 
Та краще раз побачити, аніж сто разів почути! Тому не гайте часу і мерщій в Пирогово! Завжди для Вас відчинені!
 
Дістатися до музею Пирогово дуже легко.
Громадським транспортом:
 
- від Бессарабського ринку або Софієвської площі — маршрутне таксі №156;
- від станції метро Либідська — 11 тролейбус;
- від станції метро Дружби народів або Леннінградської площі — маршрутне таксі №172;
- від станції метро Лук’яновська — маршрутне таксі №496;
- від станції метро Академмістечко — маршрутне таксі №576.
Графік роботи: 10:00-17:00, вихідний: середа
 
Вартість вхідних квитків у музей становить 15 гривень (приблизно 2$), однак для студентів, дітей і пільгових категорій громадян передбачені знижки.
Фото й відеозйомка в Пирогово також платна, тарифи уточнюйте при вході.
Тарифи на екскурсійні програми можуть змінюватися залежно від  пори року. Однак середня вартість входу становить:
40 грн — 1 годину (близько 5$);
80 грн — 2 години (10$);
120 грн для тригодинної прогулянки (15$).
Для іноземних туристів экскурсії, проведені на іноземних мовах, коштують 60, 120 і 160 грн (7,5$; 15$; 20$).
(інформація про вартість білетів з сайту: pirogovo.com.ua)

Ukrainian Business Marathon 2020 у Львові  - глянь на свій бізнес по-новому

Контакти
  • Адреса :Київ, с. Пирогово
  • Телефон : +38 (044) 526 24 16
  • Мейл :
  • Сайт :
  • Facebook :
  • Instagram :
  • Tripadvisor :
Контакти